Olomoucká radnice chce ještě více omezit kamionovou dopravu ve městě

Olomoucká radnice chystá v centru města další dopravní omezení pro kamiony. Týkat se budou nejen městské památkové rezervace, ale i dalších míst. Počet nákladních automobilů v Olomouci se v posledních letech zvyšuje, a to zejména na třídě Svobody a v Krapkově, Štítného či Erenburgově ulici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony v Kladrubech u Stříbra

Kamiony v Kladrubech u Stříbra | Foto: Lukáš Milota | Zdroj: Český rozhlas

Radní proto chtějí provoz kamionů v centru a jeho okolí omezit tak, aby v jiné části města jejich počet nevzrostl a auta využívala obchvat Olomouce.

Kamiony budou mít zákaz vjezdu do vilové čtvrti v Krapkově ulici, do oblasti křižovatky ulic 17. listopadu, třídy Kosmonautů a Wittgensteinovy, na třídu Míru a do ulic Na Šibeníku, Pražská, Na Trati, Svatoplukova a Tomkova.

Omezení pro těžké nákladní automobily má v Olomouci platit od příštího roku. Do centra města budou moci i nadále vjíždět nákladní auta, která zásobují například olomoucké supermarkety.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme