Olomoucká radnice je na seznamu nebezpečných budov

Olomouckou radnici obehnala bezpečnostní páska. Kvůli závadám na střešní římse i krytině je budova pro kolemjdoucí nebezpečná. Statici problémy objevili v rámci kontrol více než stovky domů v centru města.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoucká radnice - orloj | Foto: Aleš Spurný

Impulzem byl říjnový pád dvacetimetrové atiky z olomoucké polikliniky a loňské zřícení štítové zdi, které zabilo starší ženu.

Bezpečný průběh vánočních trhů v těsné blízkosti radnice ale špatný technický stav budovy neohrozí, tvrdí tajemník magistrátu Jan Večeř:

„Zařadili jsme se mezi ty, kteří mají římsy v nepříliš kvalitním provedení. Při prohlídce statikem se zjistilo, že vykazují výrazné nedostatky. Proto jsme pro jistotu vypáskovali, dáme zábrany. Minimálně týden až deset dní budou statici a odborníci posuzovat římsu – v jakém stavu je a jak by se dala zachránit, případně odstranit, aby občanům nehrozilo nebezpečí. Myslím si, že ohrazení vůbec nezasáhne do provozu stánků.“

Olomoucký magistrát zaplatí letos za technické kontroly budov v centru města 400 tisíc, příští rok milion korun.

Blanka Mazalová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme