Olomoucká univerzitní knihovna vyhlásila amnestii na nevrácené knihy

Knihovna Univerzity Palackého v Olomouci vyhlašuje ode dneška čtenářskou amnestii na pozdě vrácené knihy. Těm, kdo do 16. března vrátí knihy, odpustí pokutu za jejich pozdní doručení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

knihovna | Foto: Jiří Hošek

Univerzitní knihovnou projdou denně stovky studentů. Někteří tam jdou jen v tichu načerpat potřebné informace, jiní si jdou půjčit knížky třeba pro svou seminární práci. Někteří je ale zapomínají vrátit.

„Člověk toho má rozečteného strašně moc a neví, kdy si půjčil zrovna tuto knihu,“ vysvětluje student žurnalistiky Martin Gamba, jak snadno se dá na vrácení knihy zapomenout.

Ředitelka univerzitní knihovny Danuše Lošťáková proto v nepravidelných intervalech vyhlašuje čtenářskou amnestii, kterou pravidelně využijí stovky hříšníků. Studenti nemusejí platit pokuty a knihy se znovu vrátí na své místo do regálu.

Ne všech se ale amnestie týká. „Neplatí to na knihy, které už jsou dané právníkům. Jestli někdo nevrací po několika upomínkách, tak my po šesti upomínkách předáme případ právníkovi a ten už se stará o to, aby se knihy vrátily. Na ty se amnestie nevztahuje,“ upozorňuje šéfka knihovny.

Aby se pokutám studenti vyhnuli, je dobré používat univerzitní e-mail, na který knihovna posílá upomínky nebo si nechat zdarma zřídit čtenářský účet. Zajistí totiž kontrolu nad výpůjčkami i jejich případné prodlužování.

Blanka Mazalová, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme