Olomoucké muzeum nabízí pohled do světa terarijních zvířat

V Olomouci můžete nahlédnout do exotického světa terarijních zvířat a současně si rozšířit znalosti z přírodopisu či biologie. Ve Vlastivědném muzeu si můžete až do 17. října prohlédnout živé hady, ještěrky či drobné savce. O zajímavých a kuriózních zvířatech se leccos dozvíte při odborném výkladu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trnorep | Foto: licence Public Domain (eng)

Nejčastějšími zvířecími mazlíčky v našich domácnostech bývají většinou psi a kočky. V Olomouci se ale přesvědčíte o tom, že domácími miláčky se mohou stát i zcela jiná zvířata, například hadi, ještěrky, brouci, či štíři.

To je případ Martina Rokose, který návštěvníkům nabízí možnost seznámit se se sedmdesáti živočišnými druhy z jeho sbírky. K pozoruhodným exemplářům patří například masožravá želva kajmanka dravá, ježek ušatý ze severní Afriky nebo trnorep – plaz připomínající pravěké ještěry.

Největším vystaveným živočichem je téměř třímetrová krajta tmavá, naopak nejmenší jsou pak zhruba deseticentimetroví gekoni. Martin Rokos říká, že nakrmit právě tyto drobečky není úplně jednoduché. Pojídají totiž kvasné mušky.

Radka Kvasničková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme