Olomoucký kraj zveřejnil výsledky studie, která řeší další nakládání s komunálním odpadem

Podle studie, která řeší nakládání s zbytkovým odpadem v Olomouckém kraji, je nejvhodnějším místem pro stavbu zařízení na jeho energetické využití město Přerov. Lokalitu odborníci doporučili jak z hlediska enviromentálního a technického, tak i energetického.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Popelářské vozy v areálu brněnské spalovny odpadů | Foto: Vladan Dokoupil

Podle náměstka hejtmana Michala Symerského v této fázi materiál neřeší dopady provozu takzvané spalovny na životní prostředí:

„Lokalita Přerova se nabízí jako nejlepší už z toho důvodu, že je zde možný odběr na centrální zásobování tepla. Dále se potom dá využít části technologie přerovské Dalkie, čímž by se ušetřily značné investiční prostředky při budování tohoto zařízení. Usnesení zastupitelstva města Přerova zavazuje primátora, aby předložil návrh zastupitelstva s tím, že by měl být dán návrh na vypsání místního referenda k této věci.“

O Přerovu jako možném kandidátovi na stavbu se už ve městě mluví několik měsíců. Vloni na jaře svůj nesouhlas se stavbou spalovny část občanů vyjádřila na protestním pochodu.

Místní se obávají, že fungování zařízení na území města ještě zhorší špatný stav zdejšího ovzduší. Ke kritice se připojilo i Hnutí Duha a sdružení Arnika.

Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme