Olomoučtí strážníci radí seniorům, jak se nenechat okrást. Dostanou i průkaz

Olomoučtí strážnicí radí seniorům, jak se nenechat okrást a jak zvýšit svou bezpečnost. Proto začali pořádat cyklus besed, na kterých jim ukazují jednoduché bezpečnostní pomůcky, jako je například osobní alarm.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Někteří senioři mají o důchodové reformě poměrně dobré znalosti (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Po přednášce v centrále městské policie mají zájemci také možnost prohlédnout si operační středisko s kamerovým systémem. Senioři získají podle Vladimíry Markové z městské policie i speciální průkaz, který by měl pomoci v krizových situacích.

„Zamysleli jsme se, jak usnadnit práci všem složkám a zároveň i seniorům, kteří potřebují pomoc. Proto jsme vynalezli takový průkaz, který by měli mít u nějakého dokladu, je na něm napsáno jméno, příjmení, ošetřující lékař nebo nemoci. Další věc je pak kontaktní osoba, které můžeme zavolat, když se senior ztratí,“ vysvětlila Marková.

Zájem o semináře je mezi důchodci z Olomouce velký. Lidé nabídku strážníků vítají.

„Jsem z Olomouce z Hodolan a přemluvila mě tady sousedka. Je dobré vědět, jak chránit svoji bezpečnost v bytě nebo na veřejných prostranstvích,“ říká jedna z návštěvnic besedy.

„Mě neokradl nikdo, ale mého bratra důchodce ano. Jsem už starší, je mi přes sedmdesát, tak jsem se rozhodla sem jít, abych ten průkaz měla, je to dobrá věc,“ souhlasí jiná.

Ivo Opletal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme