Opava chce developerovi zaplatit 30 milionů. Za to, že firma nepostaví obchodní centrum

Jedenáct let se dohaduje opavský magistrát s developerskou firmou, která chce uprostřed památkové zóny postavit obchodní centrum. Nyní město přichází s plánem vyřešit spor jakýmsi „odchodným“. Firma by za to, že z města odejde, dostala 30 milionů korun. Soudě podle veřejné debaty by obyvatelé města nebyli proti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodní centrum Slezanka | Foto: František Tichý

„Byl jsem příjemně překvapen, že jednoznačný většinový názor vyjádřil podporu ukončení smlouvy s firmou Crestyl, a to i za cenu kompenzace, která má být vyplacena. Zatím to vypadá tak, že by to mohlo projít,“ uvedl opavský primátor Radim Křupala (ČSSD).

Zastupitelé budou o třicetimilionovém odchodném pro developera hlasovat 19. září.

Třeba opoziční zastupitelka za sdružení Opavané Hana Brňáková je ovšem opatrná. Jak říká, ještě neví, jestli návrh podpoří. Má strach z možné arbitráže a soudní dohry.

„Už se v kdekterém městě stalo, že potom byli popoháněni zastupitelé. Fakt bych byla v tomto směru obezřetná, opatrná a nechala to ošetřit, co nejvíc to půjde,“ poznamenala Brňáková.

Ani možným odchodem developera však vleklá kauza zdaleka neskončí.

Původně mělo komerční centrum obsáhnout i stávající obchodní dům Slezanka – nevelkou jednopatrovou stavbu, která proslula jako nejdražší obchodní dům v Česku. Město ho odkoupilo za více než čtvrt miliardy korun, ale výlohy jsou už léta opuštěné.

Co s tím, to řeší v pořadí už čtvrtý primátor.

Martin Knitl, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme