Opozdilci kupují dárky i na benzinových pumpách. Plyšák nebo whisky se ale prodraží

Poklidnou vánoční pohodu by leckde mohl narušit zapomenutý dárek. Obzvláště mužům se prý často stává, že ještě na Štědrý den nakupují na benzinových pumpách. Takovým opozdilcům je pak jedno, na kolik je plyšák nebo láhev dobrého pití vyjde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čerpací stanice BSV | Foto: Honza Ptáček

Na jedné z benzinových pump v Jihlavě vnímají Vánoce i trochu jinak než jen jako tradiční předsváteční shon.

Dárek často ještě leží na pultu několik hodin předtím, než ho jeho nový majitel najde pod vánočním stromkem.

„Třeba láhev kvalitnějšího alkoholu. Občas nějakého plyšáka na poslední chvíli,“ podělila se o zkušenosti prodavačka Lenka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž z čerpací stanice v Jihlavě den před Vánoci připravila Andrea Bartůňková

Nejčastějšími opozdilci jsou podle ní jednoznačně muži. „Rádi hodně utrácejí. Nevadí jim, kolik dají peněz, hlavně, že to seženou,“ říká mladá prodavačka.

Dodává, že teď spíš často řeší jinou věc – zákazníci sbírají body, za které mohou vyměnit vánoční dárky, ty teď už ale nejsou.

„Zítra jsou Vánoce a zákazníci si bohužel myslí, že máme všechno, ale všechno už je pryč,“ popisuje Lenka.

Jeden ze zákazníků čerpací stanice se svěřuje, že nákupy na poslední chvíli jsou přesně jeho případ. Zbývá mu vyřešit ten nejzásadnější dárek - pro ženu.

„Pro děti a pro okolí už mám hromady, ale pro manželku to je vždycky nakonec. Už mám tipy, takže si myslím, že jenom oběhnu to, co mám v hlavě, a měl bych pořídit,“ dodává nakupující Pavel.

V Karlovarském kraji vládla den před Vánoci pohoda, lidé už mají nakoupeno

Číst článek

Ne všichni muži se ale potýkají s nákupy na poslední chvíli. Všichni se však shodují, že nejtěžší je nakoupit pro jejich drahé polovičky.

Se svým tipem, jak vybrat správný dárek, se pochlubil pan Stanislav, kterého veškeré předvánoční šílenství míjí. „Odposlechnu za rok, a co se udá, to koupím.“ Dárky kupuje asi s týdenním předstihem.

Pokud nepatříte mezi vzorné, ale právě spíše mezi opozdilce, měli byste si pospíšit. Na benzinových pumpách většinou mají otevřeno bez omezení i na Štědrý den, ale zásoba plyšáků, alkoholu i bonboniér v regálech se tenčí.

Simona Bartošová, Andrea Kratochvílová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme