Opoziční zastupitelé na Vysočině kritizují konkurz na náměstka silniční správy

Z vedení Krajské správy a údržby silnic Vysočiny odchází k poslednímu březnu výrobní náměstek inženýr Jiří Kašpárek. Na jeho místo je vypsané výběrové řízení, které vyvolalo bouřlivé reakce na krajském zastupitelstvu v Jihlavě. Ota Benc (ODS) pochybuje o tom, že bude spravedlivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Námětek hejtmana pro dopravu Libor Joukl | Foto: archiv Kraje Vysočina

„Vyhlásit výběrové řízení na výrobního náměstka, nabídnout třináctou platovou třídu, která podle nařízení vlády předpokládá magisterské vzdělání, a zároveň dát do požadavků středoškolské vzdělání, tak se tady nabízí samozřejmě spekulace, že ta pozice je třeba pro někoho připravená,“ řekl Benc.

Možnou účelovost podmínek konkurzu razantně odmítá náměstek hejtmana pro dopravu Libor Joukl z ČSSD.

„Podmínky jsou přiměřené. Buď tam máme vysokoškolské vzdělání s tím, že k tomu musí být potřebné autorizace, nebo je vysoká škola je nahrazená střední školou a dostatečně dlouhým obdobím praxe a zase samozřejmě akreditacemi. My potřebujeme člověka, který je praktik, je z výroby a ne mimo obor,“ vysvětlil Joukl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hana Mikulincová o zasedání zastuptelstva Vysočiny, které projednávalo sporný konkurz na náměstka silniční správy

Ota Benc je přesto přesvědčený, že vedení kraje si do klíčových pozic dosazuje své spolustraníky. Kupříkladu krajská správa je přímo výkladní skříní sociálních demokratů.

„Počet členů ČSSD ve vedení téhle firmy tak značný, že to překračuje hranice dobrého vkusu,“ řekl zastupitel za ODS.
Emocemi nabitou diskusi rozťal sociálnědemokratický hejtman Jiří Běhounek.

„Byl bych nerad, kdyby se na zastupitelstvu projednávaly vámi podsouvané osobní vazby, to sem prosím nezatahujte,“ uvedl hejtman.

Jestli bude výběrové řízení na obsazení pozice v managementu krajské silniční správy spravedlivé, zatím nevíme. Určitě ale bude bedlivě sledované.

Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme