Oprava barokního hospitalu v Kuksu má začít už na jaře, výběrové řízení však zatím stojí

Projekt Kuks – Granátové jablko zatím stojí. Výběrové řízení je pozastaveno a vyjadřuje se k němu Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Obnova dnes nevyužívané a poměrně dost zchátralé části barokního hospitalu v Kuksu má podle plánu začít letos na jaře. Hotová má být do roku 2014.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kuks od kapličky | Foto: Y. B. M. Benčovi

„V současné době stále probíhá výběrové řízení, respektive je přerušeno nebo pozastaveno a probíhá rozhodování Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který se vyjadřuje k postupu hodnoticí komise, respektive k postupu zadavatele ve věci vyloučení uchazečů z této soutěže,“ uvedl ředitel územního pracoviště Národního památkového ústavu v Josefově Oldřich Pešek.

Stavět se má začít podle plánů letos na jaře. Pokud by se nezačalo, mohl by to být problém. Podle Peška by pak už asi nebyl čas vyčerpat peníze, které jsou na stavbu vyčleněné.

Projekt získal dotaci ve výši přes 450 milionů korun už v květnu roku 2010. Areál by měl po revitalizaci sloužit pro mnoho například kulturních, vzdělávacích nebo enviromentálních aktivit.

Práce v Opočně budou pokračovat, v Ratibořicích zřejmě ne

Památkáři v Královéhradeckém kraji chystají i další rekonstrukce a opravy památek.

Například na zámku v Opočně. V loňském roce se podařilo zajistit střechu jízdárny opočenského zámku, letos chtějí památkáři v pracích na objektu pokračovat. V zámecké jízdárně by se pak v budoucnu mohly konat různé společenské akce.

V Opočně se také dlouhodobě připravuje obnova zámeckého letohrádku, to je ale otázka přísunu peněz.

Začít by letos měly stavební práce na obnově věže náchodského zámku, která je v havarijním stavu, proto je její sanace velmi potřebná.

Naopak téměř s jistotou se dá říct, že nebudou pokračovat práce na obnově Panského dvora v Ratibořicích. Na další postupné práce na jednom z dlouhodobě nejzanedbávanějších areálů v kraji nejsou peníze. Památkářům se zatím podařilo jen to nejhlavnější, tedy aby do objektů nepršelo.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme