Oprava dálnice D5 u Plzně po havárii kamionu potrvá týdny

Několik týdnů potrvá oprava úseku dálnice D5 u Plzně, kde v pondělí ráno havaroval nákladní vůz s plynovými láhvemi a začal hořet. Půlkilometrový úsek dálnice za tunelem Valík je ve směru na Rozvadov v levé části uzavřený, vybuchující lahve tam podle prvních odhadů způsobily milionové škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nehoda kamionu na dálnici D5 u tunelu Valík | Foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Silničáři považují tuto nehodu za jednu z nejtěžších havárií na D5. Na mostě a před tunelem Valík po ní zůstaly značné škody, jejichž přesná výše se vyčísluje.

„Na základě prvních výsledků z prohlídky škod jsme došli k tomu, že jsou zničená svodidla ve středním dělícím pásu zhruba v délce sto metrů, dále je poškozen povrch dálnice v jízdním pásu, protihluková stěna včetně nosné konstrukce a ukotvení a betonová svodidla podél této stěny,“ upřesnila Martina Vápeníková z Ředitelství silnic a dálnic.

„Bude se připravovat projekt řešení těchto oprav a z toho vyplyne i výsledná cena,“ dodala Vápeníková s tím, že ŘSD jedná s pojišťovnami a připravuje výběr dodavatele. Poškozený úsek D5 na 87. kilometru by pak měl být opravený do počátku června, nejdéle do prázdnin.

Po dálnici se zatím jezdí obousměrně v jedné polovině. Na pětisetmetrovém úseku je omezená rychlost na 80 a při přejíždění do průjezdné poloviny na 60 kilometrů v hodině.

Záznamy kamer potvrdily, že před nehodou praskla nákladnímu autu pneumatika. Za havárii tak nemohl mikrospánek řidiče.

Monika Červená, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme