Oprava na 90. kilometru D1 u Humpolce bude možná trvat jen 10 dní

Na dálnici D1 u Humpolce se bude pokládat nový asfaltový koberec. Už dnes v podvečer svedou silničáři dopravu do jednoho pásu. Až do středy budou dva pruhy ve směru na Prahu, poté budou mít až do neděle dva pruhy motoristé na cestě do Brna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 - zúžení | Foto: Pavel Pavlas

Odpoledne bude doprava mezi 87. a 90. kilometrem svedena do jednoho jízdního pásu.

„V osm hodin započaly práce na omezení dopravy, dávají se bezpečnostní věci co se týče dopravního značení, žlutého lajnování, zetka tak, aby mohla být svedena doprava. Tyto práce by měly být ukončeny kolem 17. hodiny a zítra ráno v sedm by měly započít stavební práce frézováním a následně pokládkou nového povrchu v délce tří kilometrů,“ popsal vedoucí Střediska správy a údržby dálnic Bernatice František Sedláček.

Povolení k opravě počítá s ukončením 20. srpna. Sedláček ale Radiožurnálu potvrdil, že tříkilometrová uzavírka u Humpolce by mohla trvat jen deset dní.

„Jsme domluveni, že se bude dělat od rána od sedmi do sedmi, osmi do večera. V případě optimálních klimatických podmínek by to mělo probíhat deset dní, když budeme dělat od rána do večera a bude vše, jak má být, neobjeví se žádné zádrhele a nevyskytne se nic neobvyklého, což neočekáváme,“ vysvětlil.

Eva Kézrová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme