Oprava Olomoucké ulice v Prostějově je hotová, potěšila hlavně chodce

Jedna z nejvytíženějších cest v Prostějově, Olomoucká ulice, má za sebou náročnou rekonstrukci. Práce za 20 milionů korun přinesly trable hlavně řidičům, a to uzavírkou, která trvala tři týdny. Páteřní komunikace už je průjezdná.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

„Olomoucká je dost frekventovaná a oprava nebo zvelebování okolí cesty a chodníků vítám, protože opravdu to bylo potřeba,“ říká Dagmar Kolaříková, která nedaleko Olomoucké ulice bydlí.

Novou podobu komunikace příliš nepocítili řidiči. Potvrzuje to Petr Vágner, který denně vozí čerstvé rohlíky do zdejšího pekařství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Co oprava Olomoucké ulice v Prostějově přinesla místním, zjišťovala Monika Tomášková

„Čekal jsem tady něco jako kruhový objezd. Ukáže čas, jestli je to lepší, nebo horší. Možná až otevřou boční silnice, že to bude lepší,“ míní.

Iveta Frýbortová se po městě pohybuje nejraději na kole, a tak jí po rekonstrukci chybí cyklostezka. Ta kolem Olomoucké sice kousek vede, u železničního přejezdu ale zahýbá směrem doleva.

„Cyklostezka je kousek dál, vede jakoby na druhý konec náměstí, ale po Olomoucké cyklostezku nemáme. Já si myslím, že by se tam vešla, vždyť je to hlavní cesta do města,“ přemýšlí Iveta Frýbortová.

Na Olomoucké ulici přibyl odbočovací pruh a středový ostrůvek, chodce i řidiče u železničního přejezdu nově zabrzdí závory. Auta tudy projíždějí zatím ve zkušebním provozu. Oprava přilehlých ulic Sladkovského a Barákova potrvá do konce září.

Monika Pustovková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme