Oprava tramvajové tratě v pražské Poděbradské ulici komplikuje lidem cestu do práce

V neděli 1. září začal pražský dopravní podnik opravovat tramvajovou trať v Poděbradské ulici. Řidičům i lidem, kteří jezdí do práce městskou hromadnou dopravou, to přináší nemalé problémy. Vozovka je totiž zúžena do jednoho pruhu, tramvaje nejezdí a autobusy mají zastávky přímo v silnici. Ráno se v ulici tvoří dlouhá kolona aut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tramvajová trať v Poděbradské ulici v Praze 9 před rekonstrukcí | Foto: Marián Vojtek

Dopravní omezení začíná už na křížení s Průmyslovou ulicí. Po osmé hodině ráno tam auta vcelku bez problémů pokračují do centra, s přibývajícími minutami a o pár metrů dál už ale doprava houstne.

Řidiči jedou na některých místech krokem, zastavují a mezi ně se tlačí auta z bočních ulic. V koloně zůstává i autobus MHD, který nahrazuje zrušenou linku 25. Na zastávce U Elektry už na něj čeká hlouček lidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Anna Königsmarková se byla podívat na místo opravy tramvajové tratě

„Jsou tady kolony, takže autobus měl jezdit co čtyři minuty, ale třeba tady čekáme deset patnáct minut, než autobus přijede, protože stojí někde v koloně,“ stěžuje si mladá žena.

Nabízí se otázka, proč dopravní podnik nezačal s opravami během letních prázdnin, kdy metropolí projíždí méně aut. „Práce začaly v září letošního roku, jelikož ÚOHS nám dovolil uzavřít vítěznou smlouvu až na konci srpna,“ vysvětluje mluvčí Aneta Řehková.

Dělníci už na části komunikace vybourali staré panely. Nahradí je nová trať podle posledních trendů.

„Rekonstrukce tramvajové trati sníží hlučnost z tramvajové dopravy, zvýší komfort cestujících a kromě rekonstrukce a bezbariérového zpřístupnění stávajících zastávek vznikne i zastávka nová, Kabešova,“ přibližuje Řehková.

Než ale dopravní podnik opravy dokončí, musí řidiči v ranních i odpoledních hodinách počítat se zdržením.

Anna Königsmarková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme