Opravený průtah Klenčím pod Čerchovem zlepší dopravu v pohraničí

Motoristé mohou ode dneška oficiálně používat opravený průtah Klenčím pod Čerchovem na Domažlicku. Rekonstrukce zhruba dvoukilometrového úseku trvala rok a stála přes 50 milionů korun. Nová silnice usnadní dopravu blízko německých hranic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravená silnice mezi Mladoticemi a Vladměřicemi | Foto: Plzeňský kraj

O rekonstrukci zhruba dvoukilometrového průtahu Klenčím usilovaly obce z domažlické příhraniční oblasti řadu let.

Po silnici denně projížděly stovky kamionů a byla v havarijním stavu. Na stav vozovky si dlouho stěžovali jak místní lidé, tak turisté z Německa, kteří do Klenčí zamířili přes hraniční přechod Lísková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klenčí pod Čerchovem se dočkalo nového průtahu. O rekonstrukci silnice se zajímal reportér Lukáš Milota.

Co všechno bylo v rámci rekonstrukce nutné opravit, popisuje generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje Pavel Panuška.

„Jedná se o kompletní rekonstrukci komunikace II/189 v průtahu Klenčí. S kompletní výstavbou komunikace a vozovky se prováděla zároveň rekonstrukce dešťové kanalizace, chodníků, železničního přejezdu.“

Opravu financovaly společně Plzeňský kraj a městys Klenčí. „Celkové náklady jsou 53 milionů, z toho 37 platí kraj a 16 městys Klenčí,“ dodal Panuška s tím, že velkou část nákladů pokryla evropská dotace.

Slavnostní otevření nové silnice je naplánované na dnešní 11. hodinu.


Zvětšit mapu

Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme