Opravované mosty na dálničním přivaděči v Ostravě se za několik dní otevřou

Po mostech na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze, které jsou kvůli opravě od konce května uzavřené, se začne znovu jezdit na přelomu října a listopadu. Dnes to oznámil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl. Na mostech se vloni objevily praskliny a další vady, hrozilo prý dokonce jejich zřícení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oprava mostů na dálničním přivaděči v Ostravě-Přívoze | Foto: Martin Knitl | Zdroj: Český rozhlas

Podle mluvčího ŘSD se nyní pracuje na harmonogramu, aby mohl být stanoven konkrétní termín otevření mostů. Zatím se neobjevily žádné komplikace, které by spuštění provozu oddálily.

"Předpokládáme, že skutečně na přelomu října a listopadu, některý z těch dnů, budeme dávat ostravským řidičům ty mosty plně k dispozici," uvedl Rýdl.

Ředitelství silnic a dálnic bude otevření mostů ještě konzultovat s dopravní policií. Mluvčí podniku ale nepředpokládá, že by na mostech po otevření ještě bylo nějaké omezení.

Mosty byly v provozu od roku 2008. V polovině loňského roku se na nich ale objevily vady, kvůli nimž musela být doprava na mostech nejdříve omezena a pak zastavena úplně. Oprava má stát bez DPH 48 milionů korun, peníze chce ŘSD vymáhat po zhotoviteli mostů, sdružení firem vedeném stavební společností Eurovia CS.

ŘSD tvrdí, že stavební společnosti nedodržely požadovanou technologii výstavby. Podle Eurovie se podnik o mosty nedostatečně staral a při jejich výstavbě požadoval použití nevhodného materiálu.

Uzavřené mosty na dálnici D1 v Ostravě-Přívozu | Foto: Český rozhlas

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme