Opravu stadionu v Ústí nad Labem bude město splácet deset let

Město Ústí nad Labem bude opravu fotbalového stadionu za více než 168 milionů splácet mostecké firmě Metall Quatro deset let. Zastupitelé včera schválili smlouvu. V diskuzi někteří lidé upozornili na to, že město možná bude muset Hutním montážím zaplatit více než 600 milion korun za Mariánský most. Proti rozsudku okresního soudu se Ústí nad Labem odvolalo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský stadion Ústí nad Labem - vizualizace | Foto: Magistrát města Ústí nad Labem

Podle zastupitele Františka Nesvadby z ODS by roční splátky za opravu stadionu nehrály v případě prohraného sporu výraznější roli.

„Pokud vezmu v úvahu, že roční platba za stadion je 16 milionů, domnívám se, že ve vztahu k těm 600 milionům korun za případné soudní rozhodnutí je to částka zanedbatelná.“

Zvítězil tak názor, že není možné zastavit rozvoj města kvůli dalšímu hrozícímu dluhu. Proti schválení smlouvy byla třeba nezávislá Liběna Dobrovolná z klubu Strany zdraví, sportu a prosperity.

„Já samozřejmě chápu, že ustrnutí města je také o ničem, ale určitě bych počkala až do rozhodnutí odvolacího soudu, protože by mě zajímalo, jakým způsobem se potom budou ty dluhy hradit, když to město definitivně prohraje,“ uvedla Dobrovolná.

Ústecký fotbalový stadion by po opravách měl splnit podmínky pro první i druhou ligu.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme