Opravy třešťského vodovodu odříznou na den od vody tisíce lidí

Dvě třetiny obyvatel Třešti na Jihlavsku budou od dnešního večera bez vody. Důvodem jsou opravy vodovodu, které odříznou od vodního zdroje bezmála čtyři tisíce lidí. Rekonstrukce potrubí se budou provádět v části lidnatého městského sídliště od půlnoci a mají trvat celý následující den.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vodovod, opravy, Třešť | Foto: Olga Štrejbarová

Dělníci i starosta však věří, že opravy třešťského vodovodu skončí už k deváté hodině ranní, a tak by už dopoledne mohla obyvatelům sídliště začít z kohoutku téct voda. „V tuhle chvíli nedokáže nikdo říct na sto procent, že se to povede bez problémů, ty rozvody patří k nejstarším ve městě,“ komentuje třešťský starosta Vlastimil Hynk (KDU-ČSL).

Lidem, odříznutým od vody, budou k dispozici cisterny s pitnou vodou. Vedení obce však ví, že by bylo potřeba více cisteren, což by ale také znamenalo více nákladů. Proto předem informovalo obyvatele sídliště, aby se předzásobili.

I když jde o noční odstávku na jeden den, někteří místní se toho obávají a raději se pro ten den stěhují jinam. Například maminky kojenců a batolat využívají zázemí svých příbuzných, protože se bez vody neobejdou.

Třešť, výpadek pitné vody | Foto: Olga Štrejbarová

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme