Opravy třídy Míru v Pardubicích začnou v březnu, MHD pojede přes Masarykovo náměstí

V březnu začne oprava třídy Míru v Pardubicích. Žádná z firem se proti výsledku výběrového řízení neodvolala. Ani Úřad pro ochranu hospodářské soutěže veřejnou zakázku neprošetřuje. Město je tak před podpisem smlouvy se společností Syner, která by měla pardubický bulvár opravit za 120 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce osvětlení na třídě Míru | Foto: Honza Ptáček | Zdroj: Český rozhlas

„Momentálně řešíme plán výstavby – časový harmonogram, ten bude pro naše obyvatele velice důležitý. Dále řešíme, v jakých etapách bude celá stavba probíhat,“ říká primátorka Štěpánka Fraňková.

Na třídě Míru a v části ulice Sladkovského stavbaři postupně vymění zastaralé sítě, hlavně kanalizaci a vodovodní potrubí. Náklady z 85 procent pokryje evropská dotace. Majitelé domů si ale nové přípojky budou muset zaplatit ze svého.

Kvůli opravám bude pardubická městská hromadná doprava jezdit přes Masarykovo náměstí.

Dopravní podnik nainstaluje světelnou tabuli, která pomůže cestujícím se zorientovat. Bude ukazovat jak čas podle jízdního řádu, tak i čas případného zpoždění linky. Podle ředitele dopravního podniku Tomáše Pelikána na Masarykově náměstí značně zhoustne doprava:

„Významně se tím navýší počet spojů na Masarykově náměstí, kdy jich bude 1100 za den, v největší špičce až 65 spojů za hodinu. Každým 50 vteřin tam bude odjíždět spoj městské hromadné dopravy.“

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme