Opravy železnice i silnice komplikují cestu z Kuřimi do Brna

V Kuřimi dnes začala rozsáhlá oprava silnice směrem na Brno. Současně ale železničáři opravují hlavní trať, která také vede do Brna. Obavy místních z dopravního kolapsu se nepotvrdily, ale řidiči by i tak měli počítat se zdržením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní značení, práce na silnici | Foto: Filip Jandourek

„Přes očekávání katastrofických scénářů nemůžu říct, že by doprava byla nějak extrémně hustá. Kolony se tu vytvářejí, ale lidé, kteří tudy běžně cestují, jsou zvyklí i na takovéto menší kolony,“ popisuje z místa reportér ČRo Tomáš Jelen.

Ani v bezprostředním okolí stavby se neobjevily větší dopravní komplikace. Místní obyvatelé se obávali dopravního kolapsu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Opravy kolejí i silnice komplikují cestu z Kuřimi do Brna. Situaci na místě sleduje reportér Tomáš Jelen

„Pustí to přes ulici Brněnskou, která je už teď kapacitně vytížená kvůli postavení školy a školky, které v té ulici jsou, a stavebninám, které tam dělají svoje. Nebo potom Nerudovou pod most. Ale zacpe se to a bude to stát,“ domníval se Milan Suchý, který bydlí kus od hlavní silnice v Kuřimi.

Práce na silnici začaly ráno o něco později, než bylo původně v plánu. Firma připravující značení objízdných tras se při práci zdržela.

„Původně město avizovalo, že se průtah uzavře už v šest hodin ráno, nakonec to bylo až o více než dvě hodiny později. Všechny objízdné trasy už ale nyní platí,“ dodává reportér Jelen.

Řidiči by měli s dopravními komplikacemi na Kuřimsku počítat až do konce letních prázdnin. Kromě uzavírky průtahu Kuřimí silničáři také opravují nedaleký most mezi Čebínem a Hradčanami.

Kvůli kompletní modernizaci tratě nebudou také až do konce prázdnin jezdit vlaky mezi Brnem a Kuřimí. Vlaky ale nahradily autobusy.

Tomáš Jelen, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme