Opravy zkomplikují provoz na dálnicích D1 i D5, mohou se tvořit kolony

Řidiči jedoucí po brněnské nebo plzeňské dálnici musí v nejbližších dnech počítat s možným zdržením. Kvůli opravám povrchu bude tři týdny omezen provoz na dálnici D1 u Humpolce mezi 87. a 90 kilometrem. Dálnice D5 bude uzavřena od 0. po 4. kilometr a doprava bude svedena do tří pruhů, přičemž do Prahy by měl mířit pouze jeden. V místech omezení se mohou tvořit kolony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dálnice D1 - kolona před zúžením | Foto: Pavel Pavlas

Práce na D1 u Humpolce začnou v obou směrech v 9 hodin, už od brzkého rána ráno tam ale světelné tabule upozorňují řidiče na práci na silnici.

Ve směru na Prahu budou od 9 hodin průjezdné dva pruhy a ve směru na Brno pouze jeden. Od neděle do středy pojedou auta dvěma pruhy směr Praha, od středy do neděle budou otevřeny dva pruhy směr Brno. Režim se bude měnit podle dopravní špičky.

Oprava asfaltového povrchu tam potrvá až do 20. srpna, počet jízdních pruhů v obou směrech se bude průběžně měnit, vždy ale budou průjezdné tři.

V místě oprav se proto mohou tvořit kolony, přesto policisté na řidiče apelují, aby z dálnice nesjížděli a neucpali ulice nedalekého Humpolce. Žádné objízdné trasy proto nebyly vyznačeny.


Opravy mohou zkomplikovat provoz především mezi 87. a 90. km dálnice D1

Hana Mikulincová, Lucie Maxová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme