Ordinace pediatrů v Dejvicích byly kvůli očkování proti žloutence plné

Ordinace dětských lékařů v pražských Dejvicích byly v pátek ráno plné. Děti s rodiči tam totiž vedle běžných problémů chodili také na očkování proti žloutence typu A. To nařídili hygienici kvůli problémům s kontaminovanou vodou. Na injekci by tak měly dorazit všechny děti z postižené oblasti od jednoho roku do patnácti let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování, vakcína, lék, doktor, injekce, sříkačka (ilustrační foto)

Očkování, vakcína, lék, doktor, injekce, sříkačka (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Pacienti, kteří dneska dorazili, mají zájem o očkování, ale vakcína zatím nedorazila. Měla by dorazit v průběhu našich ordinačních hodin,“ uvedla dětská lékařka Jana Dosedělová, která se zásilky vakcín nakonec dočkala krátce po čtvrt na devět ráno.

„Dneska vozíme 20 vakcín. Kdyby bylo potřeba a stihli bychom to, tak ještě dovezeme,“ slíbil distributor.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pediatři v pražských Dejvicích a Bubenči začali dnes ráno očkovat proti žloutence typu A. Jednu z ordinací navštívila Veronika Neprašová

Telefon v ordinaci neustále vyzvání, podle lékařky bude vakcína určitě chybět.

Očkování si Jana Dosedělová naplánovala až na odpoledne, kdy skončí klasická ordinace pro nemocné děti. Rodičům, kteří přišli kvůli jiným obtížím, ale vyšla vstříc a naočkovala je při jednom.

„Syna jsem nakonec nechala očkovat. Od září nastupuje do školy. Teď je to zadarmo, tak jsem to využila,“ řekla jedna z maminek.

Očkování dětí z Prahy 6 proti žloutence začíná. Názory na vakcinaci proti žloutence se různí

Číst článek

Naopak zklamaná odcházela hned po ránu jiná maminka ze sousední ordinace. Asi pětiletou dceru chtěla nechat očkovat, nakonec ale neuspěla:

„My do té oblasti nakonec nespadáme. Dcera ale měla zdravotní potíže. Údajně ale kontaminovanou vodu nepila, takže na to nemá nárok.“

Přesný seznam ulic, ze kterých mají děti mezi jedním a patnácti roky nárok na vakcínu proti hepatitidě A zdarma, najdou rodiče na stránkách pražské hygienické stanice nebo na webu radnice Prahy 6. Očkovat budou lékaři do doby, než jim vakcíny dojdou. Od pondělí by pak měli dostat další zásilku.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme