Orlické hory se definitivně rozloučily s letošní zimní sezonou

V Orlických horách dneškem končí zimní sezona. I přesto je ale na sjezdovkách asi metrová vrstva sněhu, na běžeckých tratích je to několik desítek centimetrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Orlické hory. Turistika | Foto: Jiří Fremuth

V provozu je dnes naposledy skiareál v Deštném, v Říčkách nebo Olešnici.

Kvůli teplému počasí ale zejména běžkařům hrozí nebezpečí. Trasy totiž nedrží stopu a existuje riziko, že člověk vyjede mimo, kde se může zabořit a upadnout.

Podle odborníků si v takových případech lidé často zlomí ruce. Horská služba proto doporučuje mít s sebou na túru nabitý mobilní telefon.

Provozovatel už tento týden běžkařské stopy v okolí Říček ani neupravoval. V okolí Deštného vyjela rolba v pátek například na Vrchmezí a Malou Deštnou.

Ačkoli zimní sezona končí, Orlické hory mají co nabídnout i v létě. Jsou vyhledávané třeba pro cyklistiku nebo pěší turistiku.

Mezi další aktivity, na které se majitelé snaží nalákat návštěvníky, patří i lanové parky, horské tříkolky, koloběžky nebo jízdy na koni. Někteří z nich organizují i agroturistické dovolené.

Kristýna Štanderová, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme