Oslavice na Žďársku bojují o ředitelku základní školy

V Oslavici na Žďársku se stal středem pozornosti konkurz na ředitele školy, kterou pět let řídí pedagožka Jana Pivoňková. Pokud nechce ředitelskou židli opustit, musí si svůj post obhájit. Rodičům žáků to ale vadí, usilují proto o zrušení konkurzu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápis do první třídy základních škol | Foto: Filip Jandourek

Malotřídka v Oslavici má dvaadvacet žáků. Rodiče některých z nich napsali zřizovateli školy, starostovi Pavlu Janouškovi, otevřený dopis a také se s ním a místními zastupiteli minulý týden sešli.

Starostovi vyčetli vyhlášení konkurzu a požádali ho, aby soutěž zrušil. Podle novely školského zákona ji má právo vyhlásit, ale nemusí tohoto práva využít.

Rodiče spokojení se současnou ředitelkou mají strach, že o ni přijdou. Myslí si, že vede školu dobře a u dětí je oblíbená.

Starosta ale tvrdí, že jsou s ředitelkou problémy. Vadí mu mimo jiné i to, že nechce vítat v obci nové občánky a představit se tak budoucím rodičům školáků.

Poukazuje kromě toho na finanční nesrovnalosti a také to, že vztahy mezi učiteli nejsou nijak ideální. Starosta argumentuje, že konkurzem lze vybrat lepšího ředitele. Současná ředitelka se podle jeho slov může do konkurzu přihlásit a má šanci ho vyhrát stejně jako ostatní účastníci.

Pivoňková je přesvědčena, že vyhlášení konkurzu je výsledkem osobní nepřízně ze strany starosty. Zda se do konkurzu přihlásí, se ještě nerozhodla, ale zvažuje to.

Starosta vyšel obyvatelům vstříc tím, že o jmenování ředitele, který vyhraje konkurz, rozhodnou zastupitelé obce.

Hana Mikulincová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme