Osm nových spojů a pět zrušených. Pražané si zvykají na změny v autobusových linkách

Cestující v Praze můžou od soboty využívat osm nových autobusových linek. V některých částech hlavního města byly autobusy dlouhodobě přetížené a nezvládaly nápor cestujících. Změny se týkají převážně jihovýchodu a severovýchodu. Nové spoje by měly posílit dopravu třeba v okolí Bohnic, Kunratic nebo Horních Měcholup.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Autobus MHD Praha | Foto: Archiv DPP, Petr Hejna | Zdroj: Dopravní podnik hlavního města Prahy

Pět autobusových linek se v Praze naopak ruší a stejný počet mění číslo. Například z Horních Měcholup se ale teď cestující dostanou rychleji na metro.

„Nad stanicí vlaku Horní Měcholupy, kde je také nová zástavba okolo zastávky Janovská a byly tam přetížené spoje zejména ve vazbě k metru Háje, tam dochází k posílení,“ popsal zástupce ředitele společnosti Ropid Martin Šubrt.

Nové modré zóny v Praze zkomplikují dojíždění. Radní doporučuje využít MHD

Číst článek

„Potom jsme se zabývali oblastí starých Letňan, kde byla velmi přetížená linka 158. To znamená, nově tam budou jezdit dvě linky – 158 a 195 ve vazbě k metru Letňany a dolů na Vysočanskou,“ doplnil.

Celkem magistrát v metropoli mění 21 autobusových linek. Po letní změně v tramvajích je to letos druhá novinka v hromadné dopravě hlavního města.

Eliška Kopánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme