Ostrahy nákupních center v Brně školí své pracovníky kvůli možnému přílivu uprchlíků

Ostrahy nákupních center v Brně se připravují na možný příliv uprchlíků do České republiky. Potvrdily, že preventivně školí své pracovníky v komunikaci, vyjednávání a spolupráci se státními složkami. Českému rozhlasu to řekl šéf jedné z brněnských bezpečnostních agentur Matěj Bárta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodní centrum | Foto: Tomáš Adamec

„Věnujeme se tomu, jak s těmito lidmi pracovat, pokud by docházelo právě i k rabování, tak jakým způsobem zajistit, aby byla zajištěna ochrana osob a majetku v těchto prostorách,“ řekl Bárta.

Zvýšený počet nelegálních migrantů na jihu Moravy zaznamenala v poslední době i cizinecká policie. Oproti stejnému období loňského roku jich zadrželi až desetkrát víc, potvrzuje její krajský vedoucí Miroslav Tóth.

„Opravdu nárůst těchto zadržených cizinců je enormní. V poslední době se hlavně zaměřujeme na nelegální migranty, kteří se snaží dostat přes naši Českou republiku do Německa nebo dál do severských států,“ uvedl.

V tuto chvíli policisté intenzivně spolupracují s Rakouskem, které od soboty pozastavilo přijímání žádostí o azyl. Na českém území se zaměří i na rizikové vlakové spoje.

„V poslední době jsou to především mezinárodní vlakové spoje a autobusové spoje. Předáváme si informace jak o pohybu cizinců, tak o převaděčích. I převaděčské skupiny teď využívají běžné auta, osobní auta i větší dodávky,“ doplnil Miroslav Tóth.

Kateřina Pichalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme