Ostrava chystá policejní manévry. Kvůli utkání se Spartou

Policisté v Ostravě mají pohotovost. Město zažije nejrizikovější fotbalový zápas sezony. Na Bazalech se střetnou dlouholetí rivalové - ostravský Baník a pražská Sparta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Baník Ostrava | Foto: Baník Ostrava

Ostrava v neděli bez nadsázky žije jedinou akcí - fotbalem. Do krajského města míří pražská Sparta i se svými fanoušky a ostravští vlajkonoši si už trénují hlasivky.

Policisté doufají, že místem boje zůstane pouze hřiště. Potyčkám fanoušků v ulicích města chtějí všemožně zabránit: hlídat budou na nádraží, v okolí stadionu i přímo na Bazalech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravy Ostravy na zápas mezi Baníkem a Spartou sleduje redaktorka Andrea Čánová

Kvůli nejrizikovějšímu zápasu sezony budou v ulicích města desítky policistů. Nad městem přitom bude kroužit vrtulník s kamerou, záběry bude přenášet do speciálního auta.

„Když se podíváme z venku, tak vidíme vysunovací šestimetrový stožár, na něm je termokamera, dvě kamery rybí oka, které nám dovedou přiblížit veřejné prostranství až na vzdálenost dvou kilometrů,“ vysvětloval policista Radim Daněk.

Do Svinova nechceme

Ale nejen kvůli zápasu Sparty s Baníkem bude v neděli v centru Ostravy rušno. Fanoušci domácích chtějí ještě před utkáním protestovat proti stěhování klubu do Vítkovic. Fotbalový klub tuto možnost zvažuje kvůli problémům s vyhřívaným trávníkem.

Vy hře je i varianta s výstavbou nového stadionu ve Svinově. Jak potvrdil náměstek ostravského primátora Zdeněk Trejbal, rozhodne se v květnu. Pro fanoušky by podle něj mohl být Svinov výhodnější.

„Svinov je hodně zajímavá oblast. Je tady velmi dobrá dostupnost a velmi příznivé je také hledisko celkového možného rozložení - to znamená urbanizmu. Parkoviště a stadion se sem vejdou bez problémů a myslím si, že by to fanouškům mohlo vyhovovat," řekl Trejbal.

Andrea Čánová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme