Ostrava kontroluje ubytovny. Lidé v jejich okolí si stěžují na hluk, nepořádek a kriminalitu

Ostrava se pustila do důkladné kontroly ubytoven. Právě na jejich provoz si často stěžují lidé v sousedství, a to hlavně na hluk, nepořádek, ale i zvýšenou kriminalitu. Úředníci stavební policie už prověřili tato zařízení pro sociálně slabé na území Ostravy-Jihu, kde je jich 14. Tři z nich kontrolou neprošly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V okolí ubytovny pro sociálně slabé na ústeckém Střekově stále přetrvává hluk a nepořádek | Foto: Gabriela Hauptvogelová

„No ani nemluvte, je to strašné,“ říkají shodně tři seniorky. Bydlí v sousedství ubytovny v Ostravě-Jihu, stěžují si na hluk a obávají se i o svůj majetek. „Normálně se večer bojíme vycházet. To je katastrofa. Máme to daleko do Zábřehu,“ dodávají.

Jen v Ostravě-Jihu je takových objektů 14 a žije v nich asi 8000 lidí. Vedení města má zatím na stole výsledky průběžných kontrol.

Přehrát

00:00 / 00:00

O kontrolách ostravských ubytoven informovala redaktorka Iva Havlíčková

„V Ostravě-Jihu byly uloženy tři blokové pokuty. Při prvních kontrolách byly zjištěny závady, při následných kontrolách naši úředníci zjistili, že závady nebyly odstraněny, a proto uložili tři blokové pokuty,“ vysvětluje mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Postupně chtějí úředníci projít všechny ubytovny, jejich počet ve městě se blíží padesáti.

„Obsahem kontrol je zjistit, jestli není porušován stavební zákon. Tedy jestli je ubytovna provozována v souladu s kolaudačním rozhodnutím,“ říká mluvčí. Zrušit problémové ubytovny je ale podle ní běh na dlouhou trať.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme