Ostrava má nové vedení. ČSSD odchází do opozice, nahradil ji Ostravak

Ostrava má nové vedení města. Po 25 letech nejsou v radě sociální demokraté. Dnes je nahradili po rozpadu vládnoucí koalice zástupci hnutí Ostravak. Ve vedení města zůstává ANO, KDU-ČSL a nově přibyla také ODS.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava má nové vedení města. Zastupitelé odvolali dosavadní náměstky a radní za ČSSD. Ve funkcích je nahradili představitelé hnutí Ostravak | Zdroj: ČTK

Původní koalice ANO, ČSSD a lidovců měla v pětapadesátičlenném zastupitelstvu 31 hlasů. ANO spolu s lidovci, hnutím Ostravak a ODS mají dohromady 33 hlasů.

Primátor Ostravy Tomáš Macura z hnutí ANO chce v nejbližší době svolat další mimořádné jednání zastupitelů a do rady zvolit právě i zástupce ODS. Její lídr totiž dnes na jednání zastupitelů chybí.

Podle lídra ČSSD Lumíra Palyzy jde o výsledek dlouhodobého napětí mezi koaličními stranami. v posledních týdnech prý jednaly všechny strany mezi sebou a nakonec se spolu domluvily čtyři pravicové subjekty. To je v tradičně levicové baště mimořádné.

Změny se dají čekat hlavně od hnutí Ostravak. Jejich lídr Lukáš Semerák řekl, že chce řešit fungování firem ve městě, chce se podívat na bezpečnost hlavně v okolí ubytoven a ghet. Hlavně ale chce oživit centrum Ostravy.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme