Ostrava ruší dvě lékařské pohotovosti, končí kvůli úsporám

Lidé ze dvou nejlidnatějších ostravských městských obvodů, v Porubě a Ostravě-Jihu, přijdou o svou pohotovost. Město to vysvětluje nutností úspor a klesajícím počtem pacientů, kteří tam vyhledávají pomoc.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice

Nemocnice | Foto: Filip Jandourek

Dnes večer a v noci tam budou lékaři ordinovat naposledy. Pak už lidé narazí na zamčené dveře a letáček, kam musejí dojít pro pomoc.

Pohotovost teď v Ostravě zůstává jen jedna, v Městské nemocnici Ostrava. Lidé se ale podle ředitele nemocnice Tomáš Nykela omezení dostupnosti péče bát nemusejí.

„Protože pokud jde o život, voláme záchranku. Lékař či záchranář dorazí do 15 minut na místo určení a tam, kde o život nejde, tak budou ošetřeni v areálu Městské nemocnice. Pokud pacient v žádném případě nemá možnost se dopravit mhd či vlastními prostředky, máme převozové sanitky, které ho na místo dovezou.“

Pokud lékař na pohotovosti, která je nyní v budově nemocnice rozhodne, že je nutné další specializované vyšetření, pacienti se už nebudou muset nikam přepravovat a platit další regulační poplatek.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme