Ostrava vybuduje do několika let velkou výzkumnou univerzitu

Ostrava by brzy mohla mít jednu velkou výzkumnou univerzitu. Vedení Ostravské univerzity právě plánuje sloučení s Vysokou školou báňskou - Technickou univerzitou. Vznikl by tak velký, vědecko - výzkumný a vzdělávací komplex se třinácti fakultami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrava | Foto: Tomáš Adamec

„Jedna z možností rozvoje naší univerzity je se spojit. Tím se vytvoří poměrně silná univerzita, která by byla pravděpodobně třetí největší v republice a určitě by měla i statut výzkumné univerzity,“ potvrdil Radiožurnálu rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rektor Ostravské univerzity Jiří Močkoř

„Vzhledem k tomu, že každá naše univerzita poskytuje zcela jiné obory, nemuselo by docházet ke spojování oborů, jenom by se zvýšila efektivita výuky a došlo by nárůstu fakult, možná až na číslo třináct, protože to je souhrnné číslo našich dvou univerzit,“ dodal rektor Ostravské univerzity.

Podobný scénář se rýsuje i v Praze mezi Vysokou školou chemicko - technologickou a ČVUT. Začínají se tak naplňovat vize současné vlády, která chce do několika let vytvořit v republice pět špičkových výzkumných univerzit.

Igor Maňour, Petra Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme