Ostravané se mohou v MHD seznámit s příběhy opuštěných psů

Ostravské tramvaje a autobusy ode dneška vozí stovky psů. Jsou na plakátech, a hledají tak nového pána. Netradiční způsob propagace opuštěných zvířat připravili mladí ochránci přírody, kteří chtějí pomoci věčně přeplněnému útulku v Ostravě-Třebovicích. Od města získali 30tisícový grant.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

I přes muka, která psi ve Třech Studních zažívali, neztratili důvěru v člověka | Foto: Daniel Burda

„Jsem Dag, prostě Dag s číslem 15 439 na svém kotci. Hledám parťáka.“ Tak začíná jeden z mnoha příběhů opuštěných psů, který teď lidé mohou číst v tramvaji třeba cestou do práce.

Než se psi dostali na plakáty do vozů MHD, museli pózovat spolu s dobrovolníky z řad ochránců přírody.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Iva Havlíčková se zajímala o kampaň na podporu opuštěných psů

„Psi byli velice přátelští, všichni nadšení z toho, že jsou venku, chtěli si hrát. Moc se jim to líbilo,“ popisuje jeden z organizátorů netradiční propagační akce Robin Vašnovský.

Zatím ale pes Dag spolu s Boženkou, Belmondem, Střapíkem nebo Kubou sdílejí společný osud v ostravském útulku.

„Když tady někdo přijde na návštěvu a ještě tady nebyl, tak se vždycky diví, jak je to obrovské, jak je to velké a kolik psů tady vlastně je,“ říká vedoucí útulku v Ostravě Třebovicích Jaromír Somerlík.

Aktivitu mladých ochránců si pochvaluje. A originální kampaň se líbí i pejskařům. „Zvlášť když je tam obrázek a ten pes se tak hezky tváří. Já si myslím, že to určitě zabere,“ doufá Vlasta Cigánková při venčení pekingského psíka v centru Ostravy.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme