Ostravou koluje petice proti vystěhování lidí z Přednádraží. Sami ji podepsali jako první

Obyvatelé ostravské ulice Přednádraží protestovali před budovou tamního magistrátu. Nechtějí se smířit s tím, že je úředníci chtějí dostat pryč z poškozených domů. Městem dnes začala kolovat petice proti vystěhování zbylých jedenácti rodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest obyvatel Přednádraží před ostravským magistrátem | Foto: Martin Knitl

Vchod do budovy ostravské radnice zatarasily transparenty s nápisy jako „Nechceme být vaše loutky“ nebo „Dnes my, zítra vy“.

Do ubytovny nikdo nechce, protože na to nemá peníze, stále opakuje Jan Bandy z Přednádraží.

„Lidi nemají kde bydlet, když je vyhodí z baráku. Takové baráky by se neměly shazovat dolů a dělat z toho průmyslové zóny,“ míní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Protestní akci obyvatel Přednádraží sledoval před ostravským magistrátem reportér Martin Knitl

Není to radnice, ale zrádnice, komentoval další z transparentů aktivista Kumar Vishwanathan.

„Chceme upozornit radnici, aby se začala vážně zabývat sociálním bydlením. To je důležité pro celou Ostravu,“ vysvětluje aktivista.

Na malou a poklidnou protestní akci před magistrátem nikdo z úředníků nedorazil. Jejich názor je stále stejný: v Přednádraží se nedá bydlet a pryč musí i zbylých jedenáct rodin.

„Situace se spíše zhoršuje, hrozí tady opravdu nebezpečí zborcení některých konstrukcí, takže otvory překrýváme výstražnou páskou,“ potvrzuje Jan Rusňák ze stavebního úřadu centrálního městského obvodu.

Protest obyvatel Přednádraží před ostravským magistrátem | Foto: Martin Knitl

Výstražnou pásku dnes použili i obyvatelé Přednádraží - symbolicky ji na chvíli napnuli mezi sloupy u radničního vchodu.

Co bude dál, nikdo neví, stěžuje si Jiří Slavkovský. Do ubytovny ho nikdo dobrovolně nedostane, zároveň se bojí prvního sněhu, který přijde možná už o tomto víkendu.

„Voda tam neteče, to už nám nevadí, ale jestli přijdou mrazy, tak zamrzne voda i na osmičce, protože to není zateplené. Takže nevíme, co bude dál,“ říká.

Martin Knitl, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme