Ostravská lékařská fakulta v budoucnu možná nabídne studium v angličtině

Prestiž ostravské lékařské fakulty mají v budoucnu zvednout studenti z ciziny. Ostravská univerzita chce za pár let nabídnout i výuku medicíny v angličtině. Od studentů ze zahraničí si vysoká škola slibuje peníze, které potřebuje na rozvoj. Nejprve ale univerzita musí obhájit akreditaci lékařství.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostravská univerzita

Ostravská univerzita | Foto: František Tichý

„Škola si tím jenom zlepší svoje postavení v rámci republiky, možná i Evropy, kdo ví,“ říká studentka lékařské fakulty Tereza.

Už v prvním ročníku si musí zvykat na nezvyklou pozornost pedagogů. Oproti jiným univerzitám v Česku má v Ostravě individuálnější přípravu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O plány ostravské lékařské fakulty se zajímal reportér Stanislav Janalík

„Myslím, že na to něco bude, máme to tady takové komornější. Mají na nás více času ve výuce, ale i tak je toho strašně moc,“ popisuje Tereza.

Počet zájemců o studium lékařství v Ostravě každoročně roste. Letos se hlásila zhruba tisícovka studentů, škola jich nakonec vzala sto. Prestiž oboru navíc může dál růst. Univerzita úspěšně zvládla poslední kontrolu akreditační komise.

„Akreditační komise nás pochválila, že ten obor děláme dobře, že celý vývoj studia lékařství se tady vyvíjí přesně v souladu s tím, co jsme deklarovali, a je plně srovnatelný s jinými lékařskými fakultami,“ potvrzuje rektor Jiří Močkoř.

Do konce roku chce univerzita požádat o prodloužení akreditace o šest let. V budoucnu chce navíc přilákat i studenty ze zahraničí, kteří by mohli přinést tolik potřebné finance.

„Náš cíl je po absolvování prvních absolventů získat akreditaci i pro výuku všeobecného lékařství v angličtině. A v tom případě tady určitě budeme mít dostatek zájemců i ze zahraničí,“ věří Jiří Močkoř.

Univerzita chce vychovávat i zubaře

Plány Ostravské univerzity tím ale nekončí. V budoucnu by její vedení na lékařské fakultě chtělo vychovávat i zubaře.

„Zubní medicína je velká výzva, která by před námi mohla někdy v budoucnu stát, protože problém nedostatku zubařů je obecně známý a stávající lékařské fakulty ani nemají kapacity na to, aby tato studia rozšiřovaly,“ doplnil rektor.

Svou prestiž chce vysoká škola navíc v odborných kruzích zvýšit i pomocí moderního biomedicínského výzkumu.

Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme