Ostravská ocelárna EVRAZ opět zastavila provoz, tentokrát na celý červenec

Ostravští oceláři budou znova bez práce. Společnost EVRAZ potvrdila, že na konci týdne zastavuje výrobu a to se přímo dotkne asi dvě stě padesáti zaměstnanců. Přitom podobná odstávka tam byla v dubnu a předtím celé tři měsíce i na konci loňského roku. Nejistota mezi lidmi je velká a odborářům dochází trpělivost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Areál EVRAZ VÍTKOVICE STEEL | Foto: Google Maps

Ocelárna chystá další zastavení výroby. Poslední směna za sebou zabouchne dveře v pondělí.

„Dalo by se říct, že ta psychika je ještě horší u těch lidí, než byla,“ říká Zdeněk Kološ, který vede odborovou organizaci.

Připomíná, že se už měsíce mluví o prodeji této české odnože skupiny EVRAZ jako o velké naději. Zatím bez výsledku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě natáčel redaktor Martin Knitl

Další z odborářů Roman Ďurčo je přesvědčený, že současní majitelé už pro ocelárnu a další provozy mnoho neudělají.

„Nevěříme, že tenhle vlastník bude investovat prostředky, které jsou nutné k provozu. Takže pevně věříme, že se v září definitivně neukončí výroba na ocelárně,“ říká.

I to by se mohlo stát. Zatím ale platí to, že se výroba zastavuje dočasně a hned na to navazuje povinná dovolená, říká zástupce EVRAZu Jaromír Krišica.

„Do 5. 8. bude probíhat plánovaná dovolená. 6. 8. by se ocelárna měla rozjet. Ta situace je taková, že nabídka stále převažuje nad poptávkou, takže všechny naše provozy pracují zhruba na pětašedesát procent,“ vysvětluje Krišica.

Sklady jsou plné, zaměstnanci nervózní a budoucnost krajně nejistá. Případný prodej závodu je zahalený tajemstvím a mlčením.

I když je v celosvětovém měřítku tato ocelárna jen kapkou v moři, pro 250 rodin zaměstnanců by definitivní konec výroby v oblasti zmítané nezaměstnaností znamenal katastrofu.

Martin Knitl, Tomáš S. Šťástka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme