Ostravská policie dopadla jednoho z největších podvodníků za poslední roky

Ostravští kriminalisté rozplétají jeden z největších podvodů za poslední roky. Na jedné straně je mladý muž z Ostravy a na straně druhé mnoho důvěřivých žen a dívek. Byl téměř dokonalý v tom, jak rychle si své oběti dokázal omotat kolem prstu a vylákat z nich stovky tisíc korun. Policii se zatím podařilo odhalit jen špičku ledovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

„Byla jsem tak hloupá, že jsem mu naletěla,“ přiznává mladá dívka. Slzy schovává za slunečními brýlemi. Je nešťastná a stydí se. Myslela si, že v posilovně potkala svou životní naději.

„Nabídl mi, že by udělal e-shop. Prostě jsem mu půjčila 41 tisíc. Takhle to bylo,“ pokračuje dívka s tím, že muž jí sliboval, že jí peníze vrátí. Ale když je chtěla zpátky? „Řekl, že teď nemá, že dělá nějaké zakázku pro Ostravu. Je to hrozné,“ líčí dívka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O případ podvodníka na Ostravsku se zajímal redaktor Martin Knitl

V tu chvíli neměla tušení, že je jednou z mnoha jiných obětí. Vyšetřovatelé zatím vědí o šesti ženách z Ostravy, Karvinska, Přerovska anebo z Prahy. Vymámil z nich 600 tisíc korun. Přes internet nebo po osobním setkání. Podle kriminalisty Ondřeje Vaňka to určitě není konec.

„Předpoklad je, že obětí bude o hodně více. Otázkou je, jaká bude v tomto případě latence, protože takto podvedené ženy mají problémy s přiznáním své vlastní chyby u orgánů činných v trestním řízení. Ale s tímto případem jsme se nesetkali řadu let,“ říká Vaněk.

Navenek působil jako dokonalý znalec života, jako člověk, který dokáže všechno zařídit. Sliboval pomoc v reklamě, půjčoval si peníze na služební cesty anebo na nové auto. Především ale bravurně tahal za nitky citů a emocí. Zvládl takto komunikovat i s více ženami najednou, ale tak, aby se nesetkaly.

„Dá se říct, že je to osoba, která se prezentuje jako velice společensky zkušená, která však byla podvedena vinou svých fiktivních společníků – takto to prezentoval. A touto cestou si de facto získával důvěru poškozených,“ dodává kriminalista.

Další dějství jeho velké hry má teď trochu jiné kulisy. Během policejních výslechů stále odmítá, že by kohokoli podvedl. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme