Ostravská policie pátrá po bývalém krajském radním, vyhýbá se vězení

V Česku přibývá bývalých politiků, kteří se vyhýbají vězení. Ostravští policisté dnes vyhlásili pátrání po někdejším krajském radním Janu Stoklasovi, který si má za mřížemi odpykat čtyřletý trest za úvěrový podvod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po bývalém krajském radním Janu Stoklasovi pátrá policie | Zdroj: ČTK

„Jste vinen a patříte do vězení.“ Takový verdikt slyšel bývalý sociálnědemokratický radní Moravskoslezského kraje Jan Stoklasa v justičním paláci, a tehdy moc mluvit nechtěl.

„Nebudu se vyjadřovat, nezlobte se,“ řekl. Stručně tehdy reagoval také Stoklasův advokát: „Trest je na můj vkus trošku vysoko.“

Trest dostal Stoklasa za úvěrový podvod, kterého se dopustil spolu s kolegou Arnoštem Kudělou. Společně vystavovali fiktivní faktury, na základě kterých dostali úvěr. Komerční bance a České spořitelně tak způsobili škodu téměř dvaceti pěti milionů korun.

Uprchlý exposlanec Petr Wolf může přijít o nájemní byt v centru Ostravy

Číst článek

Čtyřicetiletý Jan Stoklasa nejdříve soud požádal o odklad trestu, protože se léčí na psychiatrii. Pak ale přestal přebírat obsílky a soud na něj vydal zatykač.

Někdejší krajský radní Jan Stoklasa je druhým vysoce postaveným politikem ČSSD, kterého hledá policie. Pátrání je vyhlášeno také po bývalém poslanci Petru Wolfovi, který si má ve vězení odpykat šest let za zneužití státní dotace.

Andrea Čánová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme