Ostravská policie šetří korupci při vydávání řidičáků

Ostravští policisté řeší korupční skandál kolem vydávání řidičáků. Trestnímu stíhání už čelí devět lidí a možná přibudou další. Jedná se o úředníky i komisaře z autoškol.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řidičský průkaz

řidičský průkaz | Foto: Alena Palečková

Ostravou otřásá korupční skandál kolem vydávání řidičských průkazů. Ostravská policie už nechala vypracovat řadu znaleckých posudků. Expertízy budou mít kriminalisté k dispozici za několik týdnů.

Policisté už obvinili devět lidí, kteří jsou do kauzy zapleteni. Měli pomáhat žákům autoškol, aby získali za úplatu řidičské oprávnění. Trestnímu stíhání čelí úředníci magistrátu, komisaři i provozovatel autoškoly.

Majitelé ostravských autoškol aféra zasáhla. Přejí si, aby vyšetřování skončilo co nejdřív.

„Nikdo neví, co se vlastně děje. Autoškoly, které provádějí svou činnost poctivě, se nemusejí ničeho bát, ale je to velmi nepříjemná záležitost,“ říká jeden z provozovatelů autoškol Petr Sumara.

Andrea Brtníková, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme