Ostravská škola neplatila faktury, dluh musí uhradit město

Středních škol je příliš mnoho, a proto se v některých krajích navzájem slučují. Díky tomuto ne zrovna oblíbenému procesu se přišlo na to, že jedno ostravské učiliště už od jara neplatí faktury za dodávku energie. Celkem za zhruba dva miliony korun.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na současné žáky a studenty čekají zcela nová existenční rizika.

Na současné žáky a studenty čekají zcela nová existenční rizika. | Foto: Fotobanka stock.xchng

Krajští právníci se obávají, že jde jen o špičku ledovce. Na ostravském krajském úřadu proto zavládl značný rozruch. Dluhy nevyřešilo odvolání ředitele ani sloučení s jinou školou.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ostravě natáčel Martin Knitl

Čeká nás právní bitva a možná i trestní oznámení, říká náměstkyně hejtmana Věra Palková. Kraj v každém případě převzal jako zřizovatel velkou část dvoumilionového dluhu.

„Protože to je dluh za elektřinu, za vodu, za teplo. A když to převzala nová škola, tak okamžitě začala faktury platit, ale dluh, který vznikl, byl ve výši 1,9 milionu korun a z toho 1,6 milionu zaplatí zřizovatel,“ potvrdila Palková.

Rodiče se zlobí

Budova kdysi samostatné školy v Kunčicích je tak zchátralá, že ji musejí stejně opustit všichni. Rodiče jsou rozzlobení.

"Děti budou rozprášeny tak, jak jim bylo direktivně nařízeno, kde které obory se budou přemisťovat. Ti lidé jsou pod psychickým tlakem,“ říká Tomáš Paulík, který má syna ve druhém ročníku.

Františka Repku, bývalého ředitele školy, čeká velké vysvětlování zřejmě i na policii. Sám odmítá, že by za tak velké dluhy nesl odpovědnost.

„Samozřejmě po sloučení školy mohlo dojít ke sloučení rozpočtu a na základě toho potom pravděpodobně vznikl ten deficit, který je momentálně prezentován,“ brání se bývalý ředitel.

Igor Maňour, Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme