Ostravská slonice Vishesh napadla své mládě

První dny sloního mláděte v Ostravě provázejí dramatické chvíle. Matka slůněte Vishesh totiž v tamní ZOO na slůně nečekaně zaútočila. Nic vážného se nakonec nestalo. Mezi ošetřovateli je přesto cítit nervozita. Pokud se čtrnáctiletá samice rozhodne svého potomka zabít, nikdo jí v tom nemůže zabránit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slůně s matkou 14. března | Foto: ZOO Ostrava, Ivo Firla

Ještě včera ráno ošetřovatelé pozorovali, jak slonice dává samečkovi pít a vzorně se o něj stará. Najednou ale začala být agresivní a do slůněte kopala. Ošetřovatelé proto okamžitě otevřeli výběh, Vishesh se následně ve velkém prostoru trochu uklidnila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v ostravské ZOO sleduje reportér Českého rozhlasu Michal Schoffer

Klid ale netrval příliš dlouho, protože mládě začala napadat další slonice, která byla v té době také venku. Ve Vishesh ale nakonec převládly mateřské pudy a začala své slůně chránit.

Proč Vishesh své slůně napadla, nikdo neví. Podle reportéra Českého rozhlasu Michala Schoffera mohla velkou roli sehrát nervozita i nezkušenost. Narozdíl od slonic v přírodě totiž Vishesh neměla možnost učit se starat o potomka od starších zvířat. Sloni se navíc musejí vyrovnávat s novou situací ve stádu.

Řešením podle ošetřovatelů není ani oddělení matky od mláděte. V lidské péči by se totiž slůně nenaučilo od ostatních důležitá pravidla a zákony a bylo by ve sloním světě úplně ztracené. Všechno tak ošetřovatelé musejí nechat na zvířatech.

Lenka Rafaelová, Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme