Ostravská zoo řeší nedostatek parkovacích míst. Návštěvníci parkují na trávě před domy

Ostravská zoo nabízí více než 500 parkovacích míst. Ani takový počet ale v některých dnech nestačí a řidiči pak svými auty plní okolní ulice, což kritizují místní obyvatelé. Problém teď řeší dopravní experti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bezplatné parkoviště u KD | Foto: Tomáš Mařas

Není to ale poprvé, co se odborníci parkováním u zoologické zahrady zabývají. I když zoo letos počet míst podstatně zvýšila, jsou dny, kdy ani tak nestačí a motoristé svá auta odstavují v přilehlých ulicích.

„Vadí mi, že stojí na trávě u našeho domu, protože při tom ničí místní prostředí,“ stěžuje si paní Věra, která bydlí v blízkosti zoo. Nejhorší situace bývá podle ní o víkendu.

Podle ředitele ostravské zoo Petra Čolase je u areálu aktuálně zhruba 550 parkovacích míst, jen letos jich přibylo skoro 90. Problémy s parkováním podle něj nastávají zhruba ve dvaceti až třiceti dnech za rok.

„Pro průměrnou návštěvu tří až čtyř tisíc lidí je kapacita parkovacích míst naprosto dostačující. My jsme ale bohužel něco jako venkovní koupaliště, takže ve dnech, kdy je hezky a přijde víc lidí, kapacita parkoviště nestačí,“ tvrdí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návštěvníci ostravské zoo si stěžují na nedostatek parkovacích míst. Z Ostravy reportuje Iva Havlíčková

Parkování okolo areálu teď znovu prověřují dopravní experti, studii jim zadalo vedení města na popud místní radnice.

„Zadali jsme Ostravským komunikacím, ať zkusí najít řešení. To znamená někde povolit parkování a vyhledat vhodné plochy, kam by se při nárazových situacích dala odvést doprava a mohlo se tam i parkovat,“ potvrdil primátor Ostravy Petr Kajnar z Ostravského fóra.

Podle ředitele zoo Petra Čolase by se samozřejmě dal problém vyřešit, otázkou ale je, za jakou cenu. „V úvahu do budoucna připadá jedině vybudování patrové plochy, ale to by šlo o investice v řádu desítek či stovek milionů z městského rozpočtu, přičemž by plocha byla využívána asi jeden měsíc v roce. A to si myslím by nebylo velmi ekonomické,“ vysvětluje Čolas.

Téměř těsně u brány do zoo zastavuje také trolejbus. Veřejnou dopravu už ale většina návštěvníků přestala využívat.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme