Ostravská zoo vybrala už 200 tisíc korun na výzkum sloních nemocí

Návštěvníci Zoo Ostrava pomáhají zachraňovat sloní životy. Třeba i několika málo korunami mohou přispět německým vědcům na výzkum zatím nevyléčitelných onemocnění. Ostravští zoologové dobrovolnou sbírku spustili i kvůli malému slůněti, které od narození bojuje o život.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Malá sloní slečna

Malá sloní slečna | Foto: ZOO Ostrava

„Přispěním do sloního mincotoče lze přispět na výzkum sloních nemocí. Pokud přijdou do zoo, mohou si zakoupit i dárkové předměty,“ říká Dana Škorňáková z oddělení pro kontakt s veřejností ostravské zoo. Kromě samotného zahrady mohou lidé přispět dárcovských SMS i převodem na účet.

„Veškeré peníze ze sbírky poskytneme vědeckovýzkumnému institutu v Berlíně, který se už nějakou dobu zabývá výzkumem sloních nemocí,“ má zástupkyně ostravské zahrady jasno, kam vybrané prostředky půjdou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na výzkum nemocí slonů přispěl i reportér ČRo Stanislav Janalík

Jedním z největších strašáků je tzv. „sloní herpes“. „Sloni na něj umírají do několika dnů i hodin. Pokud výzkum pokročí, vakcína by mohla zachránit spoustu sloních životů,“ věří Dana Škorňáková.

Sbírka souvisí i s mladou slonicí, která měla od narození problémy s příjmem potravy. „Lidé se občas na osud malé samičky ptají. Momentálně je v pořádku, ale to se může kdykoli změnit,“ říká Dana Škorňáková. Na výzkum sloních nemocí se v Ostravě vybralo už přes 200 tisíc korun.

Stanislav Janalík, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme