Ostravské Dolní Vítkovice se připravují na Colours of Ostrava

V areálu ostravských Dolních Vítkovic vrcholí přípravy na festival Colours of Ostrava. Do začátku největší kulturní akce v regionu zbývají už jen tři dny, a pod vysokými pecemi tak rychle rostou kilometry plotů, tribuny, stánky s občerstvením i zázemí pro umělce. V plném proudu je ale především stavba hlavního pódia, které bude letos díky speciální ocelové konstrukci ještě větší a bezpečnější.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dolní Vítkovice se staly národní kulturní památkou | Foto: Václav Žmolík

Podle šéfa techniky festivalu Josefa Ženíška totiž podobná pódia s sebou běžně vozí třeba Madonna nebo Metallica, ale na letním festivalu bude mít českou premiéru:

„V české produkci je to poměrně unikát. Na rozdíl od loňského roku, kdy byla z hliníku, letos je celá stage ocelová. Její váha se tak vyšplhá až na 75 tun. To nám umožňuje uspořádat jakoukoli produkci bez limitu. I kdyby si kapela přinesla cokoli.“

Díky tomu může scéna nabídnou i daleko kvalitnější zvuk. Poprvé ho naplno prověří islandská kapela Sigur Rós, která bude hlavním tahákem čtvrtečního programu.

Hudební festival Colours of Ostrava 2013 | Foto: ČTK

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme