Ostravsko opět dusí smog

Lidem na severu Moravy a ve Slezsku se opět hůře dýchá. Nepříznivé klimatické podmínky zhoršily ovzduší. Především se kvůli nim zvýšily koncentrace polétavého prachu. Ani příští dny ale zřejmě zlepšení nepřinesou. Z devatenácti sledovaných míst jich celkem jedenáct uvádí nejvyšší stupeň 6 - tedy velmi špatnou kvalitu ovzduší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog o Vánocích opět dusil Moravskoslezský kraj | Zdroj: ČTK

Smogový oblak se nad moravskoslezskou metropolí vznáší už od rána. Patrně nejhůře jsou na to obyvatelé Ostravy-Přívozu, Bohumína a Věřňovic na Karvinsku. Koncentrace škodlivin v ovzduší tam překračují limity skoro trojnásobně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Zprávách o čtvrté o smogu v Moravskoslezském kraji informovala zpravodajka Ivana Šuláková

Situace je špatná i ve zbylé části Karvinska a v ostravských částech Bartovice, Fifejdy a Zábřeh. Dokonce v Opavě, které lidé přezdívají „bílá“, je špatná vzduch. Na tamním sídlišti Kateřinky polétavý prach limity překračuje dvojnásobně.

Naposledy platila smogová situace v kraji od minulé středy do nedělního rána. Největší znečišťovatelé museli omezit výrobu a v krajském městě jezdila hromadná doprava zdarma.

Ivana Šuláková, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme