Ostravský dopravní podnik musí šetřit, omezí trolejbusové spoje

Ostravské cestující čekají další změny. Dopravní podnik Ostrava od září kvůli škrtům v rozpočtu omezí hned pět trolejbusových linek. Obyvatelé z Michálkovic, Heřmanic nebo Koblova si tak budou zvykat na jiné spoje. I když dopravce slibuje, že je úpravy nezasáhnou, hlavně starší lidé se bojí, že se v nových jízdních řádech ztratí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové krátké nízkopodlažní trolejbusy pro královéhradeckou městskou hromadnou dopravu | Foto: Magdalena Vlčková

„No moc dobré to nebude, to už hodně slyším tam u nás, ve finských barácích,“ říká osmasedmdesátiletá Božena Hrdličková. Do svých Michálkovic jezdí hlavně trolejbusy číslo 101 a 104. I když dopravní podnik omezí jeden z jejích oblíbených spojů, bere to s nadhledem.

„Snad se na to po čase zvykne, ale oni to teda udělali zrovna od prvního září, když začíná škola. Tady to bude hrozné, já co vím, tak jenom v Heřmanicích je škola, a to bude hrozné. Já jezdím z konečné na konečnou, čtverka jezdí dál a jednička, tak to musím přestoupit, no.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ostravský dopravní podnik chystá další omezení v dopravě, cestující čekají komplikace

Ostravský dopravní podnik plánuje posílení některých trolejbusů, které mají nahradit omezené linky. Na výraznější problémy by tak lidé narazit neměli.

„V případě té linky 101 je to řešeno rozšířením provozu linky 104 do Michálkovic tak, aby v době, kdy je poptávka vysoká, zůstalo spojení zachováno, ale především přestupy s linkou 106,“ vysvětluje Jan Dvořák ze společnosti ODIS, která dopravci s úpravami pomáhala.

Letáky, web a informační centrum

Oproti předešlým letům přibyl spoj, který pokryje dopravu po nové Porážkově ulici, navíc počítali i s novými dopravními uzly ve městě.

„Už jsme se dívali i trošku dál do budoucna a například linka číslo 101 je připravena pro to, aby tam po zprovoznění terminálu Hranečník a dokončení trolejbusové tratě do tohoto terminálu mohla být odkloněna. Toto jsme už zohlednili při přípravě změn.“

Úpravy tras se nedotknou nočních linek, které nově dostanou čísla 111, 112 a 113. Na změny bude dopravní podnik upozorňovat letáky ve všech vozidlech MHD a na webových stránkách města, dopravce i společnosti ODIS. Tradičně využije i hlasová upozornění.

„Kromě toho budeme ve všech vozidlech MHD provozovat hlášení, které upozorňuje na změny v trolejbusové dopravě i ty cestující, kteří si nepřečtou leták nebo se nedostanou na internetové stránky,“ potvrzuje za Dopravní podnik Ostrava Miroslav Albrecht. Podobně jako u březnových změn navíc posílí informační centrum, aby dokázali reagovat na případné dotazy cestujících.

Tereza Jelínková, Stanislav Janalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme