Ostravský dopravní podnik vylepšil nakupování SMS jízdenek

V Ostravě zjednodušili službu nakupování jízdenek na městskou dopravu SMS zprávou. Ode dneška stačí na vybrané číslo zavolat a takzvaně ho prozvonit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Stačí se jen poměrně jednoduše zaregistrovat a pak už prozvánět dané číslo kdykoli, když potřebujete cestovat městskou hromadnou dopravou. Zmíněné číslo je přitom pověšené na všech zastávkách.

Systém sám volání vypne a obratem pošle SMS jízdenku. Do včerejška byla možné nakupovat tento typ jízdenky pouze SMS zprávami.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Martina Knitla z ostravské MHD

„Zájem o toto nakupování jízdenek bez drobných a v často nevyzpytatelných automatech roste. Jen vloni se v Ostravě prodalo zhruba tři čtvrtě milionu esemeskových jízdenek,“ zjistil reportér Martin Knitl.

Standardní doba doručení jízdenky na mobil je podle ostravského dopravního podniku kolem dvou minut, problémy ale může způsobit kolísání sítě. Cestující by tak měli do vozů městské hromadné dopravy nastupovat až ve chvíli, kdy jim SMS jízdenka opravdu přijde – jinak riskují pokutu od revizora.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme