Ostrov Okinawa rozkvete v zimní zahradě muzea v Sokolově

Zajímavou přednášku připravilo na dnešní podvečer sokolovské muzeum. Představí japonský ostrov Okinawa. Na tuto zem budou ale moci zavzpomínat i pamětníci z regionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sokolovský zámek - muzeum | Foto: www.omks.cz

V případě této přednášky se spojuje příjemné s užitečným. Přednášejícím totiž bude Jiří Matouš, velký vyznavač bojového umění karateda a kobuda. Právě na ostrově Okinawa se toto bojové umění zrodilo. Proto cíl cesty Jiřího Matouše byl jasný.

Jiří Matouš ví o místu hodně, a proto se o své zážitky podělí.

„Nebude to samozřejmě jenom o karate, ale také o kultuře, historii, vojenských dějinách, o přírodě, ale i o náboženství,“ říká ředitel muzea v Sokolově Michael Rund.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na přednášku o japonském ostrově Okinawa láká Andrea Strohmaierová

Ostrov Okinawa byl až do roku 1879 samostatným královstvím se svou specifickou kulturou a jazykem. Za 2. světové války pak byl místem těžkých bojů. A to vše přednáška Jiřího Matouše představí.

Navíc Japonsko jako takové pro obyvatele Sokolova není úplně neznámou zemí. Někteří totiž měli možnost ho navštívit.

„Relativně dost Sokolováků i v Japonsku bylo. Bylo to v souvislosti s tím, že tady japonská firma tady v 80. letech dělala technologii v chemických závodech,“ doplňuje Michael Rund a doufá, že právě přednáška Jiřího Matouše přitáhne tyto obyvatele i kvůli vzpomínkám.

Přednáška o Japonském ostrově Okinawa začíná dnes v zimní zahradě sokolovského muzea v 17 hodin.


Zvětšit mapu

Andrea Strohmaierová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme