Otužilci si užili na koupel do biotopu Kotynka na Plzeňsku

Přestože dnes bylo jen pár stupňů nad nulou a slunce se objevuje spíš sporadicky, na koupališti v Dobřanech na Plzeňsku to žilo. Přírodní koupací biotop Kotynka přivítal ve dvě hodiny otužilce, kteří si přišli zchladit těla v rámci prvního oficiálního ročníku zimního Tříkrálového koupání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otužilci - Zimní tříkrálové plavání v Dobřanech | Foto: ČRo Plzeň

Loni proběhl nultý ročník této akce, kterého se zúčastnilo přes 40 otužilců. Letos počet rozhodně nebyl menší.

Sami otužilci berou tuto akci jako trénink, protože právě začíná závodnická sezóna, které se konají každou sobotu na různých místech.

Do Dobřan přijeli dne otužilci z nejrůznějších míst Plzeňského kraje, dokonce i z Karlových Varů. Stoprocentní účast zaznamenali místní otužilci Dobřanští mroži.

Samotné koupání přišlo krátce po druhé hodině navzdory mrholení a silnému studenému větru. Divácká účast byla silná: podívat se přišlo přibližně dvě stě lidí. Teplota vzduchu na místě byla 8 stupňů a vody jen o tři méně.

Otužilci pojali akci jako recesi – někteří byli převlečení za piráty či námořníky. Do vln přírodního koupaliště se vrhl i jeden lední medvěd, jeden ze tří králů a mnoho nadšenců v parukách či legračních čepicích.


Zvětšit mapu

Jana Kosová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme