Oxidem uhelnatým se v pražských Střešovicích přiotrávilo osm lidí

Dvě děti a pět dospělých se v rodinném domě v pražských Střešovicích přiotrávilo oxidem uhelnatým. Stav sedmi z nich byl natolik vážný, že skončili v nemocnici. Jedovatý plyn zřejmě unikl z karmy v koupelně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sanitka, sanitní vůz (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

„Jednalo se o hromadnou intoxikaci oxidem uhelnatým, který unikal z nějakého plynového spotřebiče. Tuším, že z kotle, protože se jednalo o rodinný dům,“ potvrdila mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

„Naše posádky na místě ošetřily pět dospělých a dvě malé děti. Byli následně převezeni do nemocnice. Koncentrace oxidem uhelnatým byla vysoká, ale všichni byli předáni při vědomí,“ dodala.

Stav otrávených se podle lékařů kladenské nemocnice lepší. Za sebou mají pobyt v takzvané barokomoře a propuštěni by prý mohli být ještě dnes.

Na místě zasahovali kromě záchranářů a hasičů také policisté. Ti dům prohledali, aby se ujistili, že se uvnitř nenachází další lidé. Podle mluvčího Tomáše Hulana se při zásahu nadýchali plynu také dva policisté, jejich stav se ale zlepšil po použití kyslíkových lahví.

Veronika Neprašová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme