Ozbrojení lupiči přepadli na Prostějovsku dodávku s penězi, ukradli asi 30 milionů

Ozbrojení lupiči přepadli v Přemyslovicích na Prostějovsku vůz bezpečnostní agentury převážející peníze. Podle nepotvrzených informací ukradli 30 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo činu v obci Přemyslovice na Prostějovsku. Ozbrojení lupiči z dodávky bezepčností agentury ukradli asi 30 milionů korun | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Vše se odehrálo velmi rychle. Kolem půl deváté ráno zaslechli místní obyvatelé ve stoupání na koncii Přemyslovic střelbu. V tu chvíli přepadli dodávku agentury Loomis převážející peníze tři ozbrojení a maskovaní muži. Podle svědků na dodávku čekali s brokovnicemi a samopalem.

„Tři ozbrojení muži, kteří byli maskovaní, donutili osádku vozidla pod hrozbou střelby k vydání finanční hotovosti. Osádka vozu vydala finanční hotovost v řádech několika desítek milionů korun,“ potvrdila policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti na místě zjišťoval redaktor Ivo Opletal. V pořadu Stalo se dnes se k přepadení vyjádřili také Marta Vlachová z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a prezident Asociace soukromých bezpečnostních agentur ČR Jiří Kameník

Posádce vozu se nic nestalo. V dodávce zůstaly díry po kulkách.

„Kriminalisté v současné době získané informace zpracovávají a snaží se z nich sestavit popis pachatelů,“ informovala vedoucí preventivně informačního oddělení krajského ředitelství Marta Vlachová.

Loupež zkomplikovala život několika lidem, kteří v Přemyslovicích bydlí. Nemohli se dostat do svých domovů, protože cesta do obce byla kvůli přepadení uzavřena policejní páskou.

Policisté se samopaly obsadili silnice v celém regionu. Do akce dnes nasadili také vrtulník. Zatím však nikoho nedopadli.

Přepadení vozů s penězi přibývá, říká ředitel bezpečnostní agentury

Číst článek

Podobných případů v České republice přibývá. Ve večerních Ozvěnách dne na Radiožurnálu na to upozornil ředitel a předseda představenstva bezpečnostní agentury G4S Pavel Ivanyi. Jen za posledních 11 let došlo k přepadení vozů přepravujících velký peněžní obnos hned čtyřikrát.

16. září 2002 lupiči v Praze na Evropské třídě ukradli z auta agentury G4S 153 milionů korun. Teprve teď se dva údajní pachatelé zpovídají z činu před soudem. V srpnu 2006 zase ozbrojená skupina v policejních kombinézách přepadla u Slavkova u Brna vůz bezpečnostní služby a uloupila z něj 77 milionů korun Pachatele se dopadnout nepodařilo.

V říjnu roku 2007 zmizelo 80 milionů z auta bezpečnostní agentury. Pravděpodobné lupiče soud zatím nepravomocně potrestal 11letým vězením. Podobná částka se ztratila i předloni v listopadu. Lupiči přepadli vůz bezpečnostní služby u Rousínova na Vyškovsku. Pachatelé přepadení jsou stále na útěku.

Ozbrojení lupiči v Přemyslovicích na Prostějovsku přepadli vůz s penězi | Foto: ČTK

Lenka Šumová, Helena Šulcová, Radka Kvasničková, Matěj Skalický, Ivo Opletal, Petr Bušta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme